Mecz Las Palmas kontra Girona, wynik końcowy 0-2

W meczu z 27 kwietnia 2024 roku Las Palmas podejmowało drużynę Girona na Estadio de Gran Canaria. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:0, którzy objęli prowadzenie już przed przerwą, utrzymując kontrolę nad wydarzeniami na boisku do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz pomiędzy Las Palmas a Gironą - Relacja

Las Palmas zmierzyło się z ekipą Girony w emocjonującym starciu na Estadio de Gran Canaria, które odbyło się w ramach 33. kolejki La Ligi. Sędzią głównym spotkania był Jorge Figueroa Vazquez. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn wspierali swoich ulubieńców przez całe 90 minut.

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Pierwszą bramkę dla Girony zdobył David López w 26. minucie po asyście od kolegi z zespołu. Gospodarze starali się odrobić straty, ale defensywa Gości była niezwykle skuteczna.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Girony, którzy podwyższyli prowadzenie za sprawą A. Dovbyka w 57. minucie. Las Palmas próbowało odwrócić losy meczu, jednak skuteczna gra defensywy Gości uniemożliwiała im zdobycie bramki kontaktowej.

Spotkanie obfitowało w wiele twardych starć, co zaowocowało kilkoma żółtymi kartkami. Mika Mármol z Las Palmas i zawodnicy z Girony, Artem Dovbyk, Yangel Herrera oraz Yan Couto zostali ukarani przez sędziego.

Mimo starań obu drużyn, ostatecznie to Girona wygrała ten mecz 2:0. Las Palmas będzie musiało popracować nad skutecznością, aby zapewnić sobie lepsze wyniki w kolejnych spotkaniach. Następny mecz dla Las Palmas to starcie z Realem Sociedad, natomiast Girona zmierzy się z Barceloną.