Getafe - Girona, wynik spotkania - 1-0

W ostatnim spotkaniu 29. kolejki hiszpańskiej La Liga drużyna Getafe podejmowała Gironę na Estadio Coliseum. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0, a jedyną bramkę zdobył zespół Getafe jeszcze przed przerwą. Starcie miało miejsce 16 marca 2024 roku o godzinie 17:30, czyli niespełna dwa dni temu.

Potyczka pomiędzy Getafe a Girona na Estadio Coliseum

Spotkanie pomiędzy drużynami Getafe i Girona odbyło się w ramach 29. kolejki La Ligi na Estadio Coliseum. Sędzią głównym tego starcia był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii.

Emocjonująca relacja z meczu

Zapraszam Was na emocjonującą podróż przez pełne zwrotów akcji wydarzenia na Estadio Coliseum, gdzie Getafe podejmowało Gironę.

Początek meczu okazał się dynamiczny, a już w 9. minucie Sávio z Girony otrzymuje żółtą kartkę za faul. Gospodarze szybko odpowiedzieli, a w 11. minucie Omar Alderete widzi kartonik za swoje zachowanie na boisku.

Chwila napięcia następuje w 15. minucie, gdy Aleix García z Girony również dostaje kartkę. Jednak to Getafe potrafi wykorzystać swoje szanse, a w 34. minucie Yellu Santiago strzela bramkę, asystującemu I. Moribie, zapewniając swojej drużynie prowadzenie 1-0.

Przed przerwą dochodzi do kolejnych kartek - Luis Milla (Getafe) w 52. minucie oraz Portu (Girona) w 39. minucie dostają upomnienia od sędziego. Wynik do przerwy to 1-0 na korzyść Getafe.

Druga połowa meczu nie przynosi większych zmian w wyniku, ale emocje sięgają zenitu. W 86. minucie Cristhian Stuani z Girony dostaje żółtą kartkę, a atmosfera na stadionie staje się gorąca.

Ostatnie minuty meczu są pełne nerwów, co potwierdzają żółte kartki dla José Ángela Carmony oraz Óscara Rodrígueza z Getafe w doliczonym czasie gry.

Ostatecznie Getafe zapewnia sobie cenne trzy punkty po zwycięstwie 1-0 nad Gironą. Mecz obfitował w emocje, a piłkarze obu drużyn zostawili serce na boisku.

Następne wyzwania czekają już na obie ekipy. Getafe zmierzy się z Sevillą, Rayo Vallecano oraz Realem Sociedad, natomiast Girona stanie naprzeciwko Realu Betis, Atletico Madryt i Cadiz.