Mecz pomiędzy Girona oraz Cadiz zakończony wynikiem 4-1 na obiekcie Estadi Municipal de Montilivi dnia 2024-04-20 19:00

W sobotni wieczór na Estadi Municipal de Montilivi odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Girona i Cadiz w ramach 32. kolejki La Ligi. Gospodarze okazali się zdecydowanie lepsi, zwyciężając 4-1. Już do przerwy prowadzili 2-0, co zwiastowało udane starcie dla ekipy z Girony. Spotkanie miało miejsce 2 dni temu o godzinie 19:00, czyli dokładnie 2 dni, 12 godzin i 25 minut temu.

Sprawozdanie z meczu Girona - Cadiz

Estadi Municipal de Montilivi rozbrzmiał okrzykami kibiców, gdyż na murawie miała miejsce zacięta konfrontacja pomiędzy drużynami Girona i Cadiz. Spotkanie to odbyło się w ramach 32 kolejki La Liga, a emocje sięgały zenitu od pierwszego gwizdka sędziego.

Od samego początku Gospodarze z Girona zdawali się być w doskonałej formie, co zaowocowało szybkim przejęciem inicjatywy. Już w 9. minucie Eric García umieścił piłkę w siatce, po zagraniu Sávio, otwierając wynik na 1-0 na korzyść gospodarzy.

Kolejne minuty to dominacja drużyny Girona, która zdołała podwoić prowadzenie w 22. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Iván Martín po asyście od Miguela Gutiérreza, ustalając wynik do przerwy na korzyść Girony 2-0.

Druga połowa to kontynuacja widowiska. W 71. minucie A. Dovbyk zaskoczył bramkarza Cadiz, ponownie przy udziale Miguela Gutiérreza, powiększając przewagę Girony. Mimo starań gości, w 81. minucie G. Escalante zdołał zdobyć honorową bramkę dla Cadiz, skracając wynik do 3-1.

Jednak radość Cadiz była krótka, gdyż już minutę później Portu z Girony ustalił wynik na 4-1, nie pozostawiając złudzeń co do zwycięzcy tego spotkania.

Na kartki sędzia Javier Alberola Rojas musiał sięgnąć w trakcie meczu. Żółtą kartkę otrzymał Miguel Gutiérrez z Girony w 42. minucie, natomiast po stronie gości kartoniki obejrzeli Álex Fernández w 31. minucie oraz Víctor Chust w 75. minucie.

Pomimo zażartej rywalizacji, czerwone kartki nie zostały przyznane żadnej ze stron, a mecz zakończył się wynikiem 4-1 na korzyść drużyny Girona.

Po tym zwycięstwie Girona ma teraz przed sobą kolejne wyzwania. Ich następne spotkania to starcia z Las Palmas, Barceloną oraz Alaves. Natomiast Cadiz zmierzy się z Mallorcą, Realem Madryt oraz Getafe, starając się odbudować swoją pozycję po dzisiejszej porażce.