Dnia 2024-05-10 19:00 miał miejsce mecz Alaves vs Girona zakończony wynikiem 2-2

Emocjonujące starcie na Estadio de Mendizorroza zakończyło się remisem 2-2 w meczu 35. kolejki La Liga pomiędzy Alaves a Gironą. Spotkanie, które odbyło się w czwartek, dostarczyło kibicom wielu wzruszeń, szczególnie po przerwie, gdzie Alaves zdołało odrobić stratę jednego gola. Ostateczny wynik, uzyskany po zaciętej walce obu stron, pokazał, że żadna z drużyn nie zamierzała łatwo oddać pola.

Mecz Alaves - Girona zakończony remisem 2-2

W meczu pomiędzy Alaves a Girona padł remis 2-2, który dostarczył kibicom wiele emocji i niezapomnianych chwil. Spotkanie odbyło się na Estadio de Mendizorroza o godzinie 19:00 w ramach 35. kolejki La Liga. Sędzią głównym spotkania był José Luis Munuera Montero.

Pierwsza połowa rozpoczęła się dynamicznie, a już w 4. minucie Eric García zdobył gola dla drużyny gości, asystując V. Tsyhankovowi. Jednak gospodarze szybko odpowiedzieli, a w 12. minucie Jon Guridi wyrównał stan meczu, wykorzystując podanie od G. Simeone. Girona ponownie wyszła na prowadzenie tuż przed przerwą, gdy Y. Herrera trafił do siatki po asyście A. Dovbyka, ustalając wynik do przerwy na korzyść gości 1-2.

Druga połowa była pełna napięcia i walki o każdą piłkę. Mimo starań obu drużyn, na tablicy wyników długo nie zmieniało się. Dopiero w doliczonym czasie gry, konkretniej w 90. minucie, Jon Guridi ponownie zapisał się na listę strzelców, tym razem po podaniu I. Hagi, doprowadzając do remisu 2-2, który okazał się być ostatecznym rezultatem tego spotkania.

Emocje na boisku przeniosły się także na trybuny, gdzie kibice dopingowali swoje drużyny do końcowego gwizdka. Mecz obfitował w walkę, zaangażowanie i piękne akcje piłkarskie, które sprawiły, że publiczność była wciągnięta w ten futbolowy pojedynek do samego końca.

Obie drużyny zakończyły mecz z kilkoma żółtymi kartkami. Gospodarze otrzymali kartki: Rafa Marín, Luis Rioja i Jesús Owono, natomiast goście zostali ukarani żółtymi kartkami: Arnau Martínez i Yangel Herrera.

Następne spotkania zapowiadają się równie interesująco dla obu drużyn. Alaves zmierzy się kolejno z Realem Madryt, Getafe oraz Las Palmas, natomiast Girona czekają starcia z Villarrealem, Valencią oraz Granadą CF. Po tak zaciętym meczu, kibice obu drużyn z niecierpliwością oczekują kolejnych emocji na boisku.