Dnia 2023-11-04 13:00 na obiekcie Estadio El Sadar odbył się mecz między Osasuna oraz Girona: wynik końcowy 2-4

W meczu 12. kolejki La Liga, drużyna Osasuna podejmowała na własnym stadionie Estadio El Sadar zespół Girona. Spotkanie, które odbyło się 4 listopada 2023 roku o godzinie 13:00, przyniosło wiele emocji. Wynik na przerwę to 1-1, a ostatecznie to Girona zwyciężyła 4-2. Sędzią tego starcia był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii.

Relacja z meczu pomiędzy drużynami Osasuna a Girona

Estadio El Sadar wypełniony po brzegi kibicami przywitał drużyny Osasuny i Girony w starciu, które zapowiadało się emocjonująco w ramach La Liga. Mecz rozegrany 4 listopada o godzinie 13:00 zakończył się zaskakującym wynikiem 2-4.

Początek meczu był dynamiczny, a już w 16 minucie Iván Martín zdobył pierwszą bramkę dla Girony, wykorzystując asystę od A. Dovbyka. Jednak gospodarze odpowiedzieli szybko, kiedy to A. Budimir strzelił bramkę w 25 minucie, wyrównując wynik na 1-1.

Drugą połowę rozpoczęliśmy z ciekawym widowiskiem na boisku. A. Budimir zdobył swoją drugą bramkę w 55 minucie, ustalając wynik na 2-1 na korzyść Osasuny. Jednak Girona odmieniła losy meczu, kiedy to A. Dovbyk w 71 minucie oraz V. Tsygankov w 80 minucie zdobyli kolejne bramki dla swojej drużyny, wyprowadzając Gironę na prowadzenie 3-2.

W końcówce meczu emocje sięgały zenitu, a Aleix García ustalił wynik na 2-4, zapewniając Gironie pewne zwycięstwo. Mecz obfitował w kartki, gdzie sędzia José Luis Munuera Montero musiał ukarać zawodników Osasuny aż pięcioma żółtymi kartkami, podczas gdy zawodnicy Girony otrzymali trzy żółte kartki. Kartek czerwonych nie było.

Po zakończeniu spotkania obie drużyny z niecierpliwością czekają na kolejne mecze. Osasuna stanie do pojedynków z Las Palmas, Villarreal i Real Sociedad, natomiast Girona zmierzy się z Rayo Vallecano, Athletic Club oraz Valencią. Mecz ten na pewno zapadnie w pamięci kibiców obu drużyn, a zwycięstwo Girony dodatkowo podkręci rywalizację w La Liga.