Mecz Celta Vigo - Girona zakończony wynikiem 0-1

W sobotę, 28 stycznia 2024 roku, odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Celta Vigo i Girona w ramach kolejki 22 La Liga. Mecz rozegrany został na stadionie Abanca-Balaídos. Wynik końcowy to 0-1, a wynik na przerwę również wynosił 0-1.

Relacja z meczu piłki nożnej

Dziś, na Estadio Abanca-Balaídos, odbył się mecz pomiędzy drużynami Celta Vigo a Girona. Spotkanie to miało miejsce w ramach 22 kolejki La Liga. W zmaganiach tych, zwycięstwo odniosła drużyna gości, pokonując rywali wynikiem 0-1.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła wiele akcji bramkowych, za to była pełna emocji i zaciętej walki na środku boiska. Jednak to goście zdołali wyjść na prowadzenie w 20 minucie. Decydujące trafienie zanotował Miguel Gutiérrez, który wykorzystał asystę od Portu.

Druga część gry nie przyniosła zmiany wyniku, choć obie drużyny miały swoje okazje. Ostatecznie, piłkarze Girona utrzymali prowadzenie i zdobyli cenne trzy punkty na wyjeździe.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Daley Blind z drużyny gości zaliczył żółtą kartkę w 50 minucie, natomiast zawodnik Celty, Jailson, został ukarany w 71 minucie. Czerwone kartki nie padły w tym meczu.

Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice dopingowali swoje drużyny przez całe spotkanie. Po zakończeniu meczu, obie drużyny mają już w planach kolejne starcia. Celta Vigo zmierzy się z Osasuna, Getafe oraz Barceloną, natomiast Girona będzie rywalizować z Reałem Sociedad oraz Reałem Madryt.