Dnia 2023-12-02 13:00 na stadionie Estadi Municipal de Montilivi miał miejsce mecz pomiędzy Girona i Valencia - 2-1

Mecz pomiędzy drużynami Girona i Valencia zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Spotkanie odbyło się w ramach 15. kolejki La Liga na Estadi Municipal de Montilivi. Wynik na przerwę to 0-0, natomiast ostatecznie Girona wygrała 2-1.

Relacja z meczu Girona - Valencia

Estadi Municipal de Montilivi zapełnił się po brzegi na meczu pomiędzy drużynami Girona a Valencia, który odbył się 2 grudnia o godzinie 13:00. Na murawie toczyła się zacięta walka o zwycięstwo w ramach 15. kolejki La Liga.

Pierwsza połowa meczu była pełna emocji, jednak żaden z zespołów nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Zawodnicy obu drużyn starali się przejąć inicjatywę, jednak obrony utrzymały wynik na 0-0 do przerwy.

W 56. minucie meczu, Hugo Duro z Valencii zdołał wykorzystać sytuację i wpakował piłkę do bramki Girony. Goście objęli prowadzenie 0-1, co podkręciło atmosferę na stadionie.

Jednak gospodarze nie zamierzali pozostawać dłużej w tyle. W 82. minucie, C. Stuani wyrównał wynik strzelając bramkę dla Girony. Kibice oszaleli z radości, a napięcie na boisku wzrosło do szczytowego poziomu.

Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry, C. Stuani pojawił się ponownie na boisku i zdobył bramkę dając prowadzenie Gironie. Wynik 2-1 na korzyść gospodarzy wywołał niezwykłą euforię wśród kibiców.

Mecz zakończył się ostatecznym wynikiem 2-1 na korzyść Girony, która pokazała niesamowitą determinację i wolę walki. Emocje sięgały zenitu, a zawodnicy zostawili serce na boisku dla swoich drużyn.

W trakcie meczu arbiter Ignacio Iglesias Villanueva pokazał kilka żółtych kartek, aż trzy otrzymali gospodarze: Yan Couto już w 5. minucie, Daley Blind w 36. minucie oraz Sávio w doliczonym czasie gry. Z kolei zawodnicy Valencii również nie uniknęli kar – Yarek Gasiorowski w 61. minucie, Hugo Duro w 77. minucie oraz Gabriel Paulista w doliczonym czasie gry.

Nie odnotowano czerwonych kartek w trakcie meczu. Następne mecze dla Girony to starcia z Orihuela, Barceloną oraz Alaves. Natomiast Valencia zmierzy się z zespołami Arosa, Getafe i Southampton.